Niedziela, 25 Październik 2020 10:44

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Drodzy Artyści Pasteliści

Wiadomości płynące z naszego kraju i ze świata i są niestety bardzo niepokojące i smutne, mamy jednak  nadzieję, ze pozostajecie Państwo i Wasi najbliżsi w zdrowiu i spokoju.

Tak trochę z uśmiechem  przez łzy przekazuję Państwo informacje o wystawie, która od 9 października jest prezentowana w Galeria Sztuki Współczesnej Sokół w Nowym Sączu.

Ewa Rams kierownik Galerii Sztuki Współczesnej, główny specjalista do spraw wystaw,  która jak zwykle wspiera naszą grupę i tę technikę szczególnie, tym razem zaproponowała,  by część zbiorów naszego stowarzyszenia została pokazana w pięknej galerii BWA Sokół.

Powstała więc wystawa zatytułowana Pasta, prezentująca wybór kilkudziesięciu prac ze zbiorów Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Jak pisze kurator wystawy to, "przede wszystkim malarstwo pejzażowe wykonane pastelem suchym lub olejnym, rzadziej w technice mieszanej (w ramach łączenia tych dwóch gatunków pastelu).Wybierając prace do wystawy chcieliśmy pokazać możliwości techniczne pastelu, oraz różnorodność przedstawień, wspólnego dla prawie wszystkich prac tematu pejzażu - od abstrakcji po tradycyjne, malarstwo realistyczne."  tak piszą organizatorzy.

Bardzo przykro, że ze względu na pandemię niewiele osób zobaczy tę wystawę (stąd ten uśmiech przez łzy), więc przesyłamy choć link do strony Galerii BWA w Nowym Sączu, tam można zobaczyć kilka zdjęć z wystawy, która potrwa do końca listopada.

Podziękowania dla pani Ewy Rams za zaprezentowanie wspaniałej wystawy prac Pastelistów.

Mamy tez nadzieję, że wystawę ze Zbiorów Stowarzyszenia Pastelistów Polskich będzie pokazywana w różnych odsłonach w wielu galeriach w Polsce i na świecie. A nasza zaplanowana na 22 stycznia 2021 r. wystawa w Krzeszowicach w Pałacu Vauxhall zostanie otwarta w zaplanowanym czasie.

Serdecznie pozdrawiamy Drogich Artystów i Waszych Bliskich, dużo zdrowia i nieustającej weny twórczej.

Bernadetta Stępień Prezes SPP

wraz z Zarządem SPP

Link do wystawy